ТЕСЛИЋ: СЛАВА ХРАМА СВ. ПРОРОКА ИЛИЈЕ

"И кад иђаху даље разговарајући се,
гле, огњена кола и огњени коњи раставише их,
и Илија оде у вихору на небо."
2.Цар 2, 11

Свети пророк Илија - Илиндан је празник који традиционално окупља мноштво вјерника теслићког краја. Тако је, благодарећи Богу, било и ове године.

Само празновање је почело вечерњим богослужењем,  а на дан Светог пророка Илије служена је Божанствена Литургија којом је началствовао јереј Тадија Никчевић уз саслужење бројних свештеника и ђакона.

Након Литургије обављен је опход око храма те освећење кољива и ломљење славског колача које је и ове године припремио кум Тихомир Ливњак са породицом.

Кумство за следећу годину преузео је Раде Симаковић, а у наставку је у веселој празничној атмосфери припремљена трпеза љубави.

Молимо се да Господ, молитвама Светог пророка Илије и свих светих подари благодати и снаге да ова црква у радости дочека свој велики јубилеј - сто година од подизања.

Вјероучитељ Љубиша Савић

СВЕТИ ПРОРОК ИЛИЈА ХРАМОВНА СЛАВА ТЕСЛИЋ