МАНАСТИР СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ

игуманија Матрона (Брдар), настојатељица манастира
монахиња Анастасија,
монахиња Ксенија,

Градња овог манастира трајала је од 1996. до 2001. године. Приликом освећења манастира 11. маја 2001. године служило је 19 архијереја СПЦ. Манастир је уједно и привремено сједиште Епархије зворничко-тузланске.

Поред храма који се налази у средини цијелог комплекса изграђена је и зграда административног сједишта Епархије са библиотеком која броји преко 30000 хиљада наслова.

Унутрашњост храма живописао је Драган Марунић из Београда, о чему свједочи и натпис у припрати храма са сјеверне стране.

Цијелим комплексом доминира звоник чија је висина 37 метара.

У манастирском храму налазе се: копија иконе Богородице Тројеручице - дар манастира Хиландара; покров (воздух) са моштију Светог Василија Острошког; честица моштију Преподобног Сисоја Великог и честице моштију преподобних отаца Кијевско-печерске лавре.