Кожушка

Парох:
Мирко Јокић, протојереј-ставрофор

О парохији

Кожушка парохија основана је 1882. године. Парохију чини селa Кожухе и Скиповац.

Парохијски храм

Храм Светог пророка Илије у Кожухама

Храм је димензија 16х7,5 метара. Градња храма почела је 1971. године, а 06. септембра исте године темеље је освештао протојереј Јован Гајић. Након завршене градње храм је освештао 22. октобра 1972. године епископ зворничко-тузлански Лонгин Томић.

Стари иконостас од мермера израдио је Миле Кекић из Добоја, а иконе у српско-византијском стилу живописао је Александар Васиљевић из Модриче. Овај стари иконостас замијењен је новим који је израдио Миладин Цвијановић из Осјечана. Нове иконе на иконостасу живописао је Горан Пешић из Чачка.

Матичне књиге

Све парохијске матичне књиге вођене су од оснивања парохије (1882). Након Другог свјетског рата матичне књиге су одузете од стране нових комунистичких власти. Враћене су Управи парохије кожушке 2010. године. Предате су на чување у Архив епархије зворничко-тузланске у Бијељини.