ЗАПИСИ – Вјеронаука – ДРУШТВЕНЕ МРЕЖЕ И ПРАВОСЛАВЉЕ

НОВИ Запис је на епархијском ЈуТјуб каналу!

54. епизода Записа и 10. из серијала ‘’Вјеронаука’’

Пројекат Записи је увијек у мисији ширења богоугодног и корисног садржаја на интернету. ''Мисија Цркве је свуда и увек'', како каже Преосвећени епископ зворничко-тузлански г. Фотије са чијем благословом Информативна служба епархије снима ове скромне уратке.

Када промишљамо о црквеним темама сасвим је природно да се запитамо шта је мисија Цркве и где се онај остварује. Човек и данас као и кроз читаву историју људског постојања тражи Бога, а задатак Цркве је да му покуша дати одговоре на његова трагалачка питања где год је то могуће.

Недавно смо имали прилике да чујемо како је Руска православна црква одговорила на питање да ли је активност Цркве на друштвеним мрежама циљ или средство.

Патријарх Кирил сматра да присуство и активност Цркве на друштвеним мрежама захтева велико удубљивање, ако говоримо о озбиљном и професионалном учешћу у томе.

-  Сматрам да они који раде на интернету, они који иступају у име Цркве, морају се сећати речи апостола Павла ''свима сам био све не бих ли бар неке спасио''. То значи да је сотириолошка мера присуства Цркве на интернету апсолутна обавеза, рекао је у свом обраћању 7. марта 2023. године, Његова Светост Патријарх московски и све Русије Кирил, свештеницима који спроводе мисионарску делатност на интернету.

Плејлиста претходних епизода серијала ''Вјеронаука'' је ОВДЈЕ

Плејлиста свих претходних епизода Записа је ОВДЈЕ

Пратите нове епизоде на ЈуТјуб (YouTube) каналу Епархије зворничко-тузланске четвртком у 19 часова.

ЗАПИСИ ЗАПИСИ ВЈЕРОНАУКА ВЈЕРОНАУКА