ИГУМАН СТЕФАН: СМРТ И ВАСКРСЕЊЕ

Благословом Његовог Преосвештенства, епископа зворничко-тузланског г. Фотија, у Брчком је, 13.04.2022.године, одржано пето великопосно предаваље у склопу Духовне трибине “Патријарх српски Павле“.

Предавање на тему „СМРТ И ВАСКРСЕЊЕ“, одржао је високопреподобни архимандрит Стефан (Вучковић) игуман манастира Велика Ремета у препуној сали Културно административног центра Црквене Општине Брчко.

У дивној и надахнутој бесједи, отац Стефан, поучио је присутне најважнијим истинама православне духовности и дао конкретне примјере како да вјеру живе, свакодневно, у својим животима.

У току предавања, да допринесу благољепију, наступили су византијски хорови „Света Анастасија Српска“ и „Свети Роман Мелод“ под вођством диригента и оснивача оба хора, високопречасног протојереја-ставрофора Александра Рељића пароха друге парохије брчанске.

На крају, отац Александар се захвалио архимандриту Стефану на предавању и посјети те му уручио пригодан поклон на молитвено сјећање.

Такође, чланови брчанске школе иконописа „Небеска Царица“, уручили су оцу Стефану поклон, њихов ручни рад, калиграфски запис и Васкршње јаје на молитвено и дуго сјећање.

Отац Александар, најавио је да ће пројекат Духовна трибина „Патријарх Српски Павле“ наставити са организовањем оваквих и сличних догађаја те окупљати вјерни народ и ширити ријеч Божију!

ПРЕДАВАЊЕ ДУХОВНЕ ПОУКЕ ИГУМАН СТЕФАН ВУЧКОВИЋ МАНАСТИР ВЕЛИКА РЕМЕТА БРЧКО