РАДУЈТЕ СЕ - Дјечији хор ''Јавор''

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, у Свијетли уторак, 26.априла, одржан је Васкршњи концерт Дјечијег црквеног хора ''Јавор'' из Добоја, под диригентском палицом Љубице Тимановић.

Чланови хора приредили су, у Храму светих апостола Петра и Павла, пригодан програм поводом најсвјетлијег Празника Васкрсења Христовог појући пјесме у славу Васкрсења Господа нашег Исуса Христа. Присутнo свештенство и публику који су дошли да подрже рад нашег хора поздравио је координатор хора ђакон Владо Мојевић, пожеливши свима добродошлицу под сводове Петропавловског храма уз најрадоснији побједни поздрав Христос Васкрсе! Низале су се нумере Богомати под крстом, Људи ликујте, Спустите се анђели, Ој недељо најсвјетлији дане, Радујте се Христос Васкрсе.

Члан нашег хора Лазар Благојевић је на маестралан начин свирајући хармонику пратио неколико пјесама хора.
Радујте се, радујте се,
Христос Васкрсе,
Архангели сада кличу,
И Aнгели с њима вичу
Христос Васкрсе,

Радујте се, Христос уста,
Гробна тама оста пуста,
Радујте се Бог Воскресе!
Небо, земљу, све потресе.
Христос Васкрсе!

Радујте се: Христос живи!
Васељену сву задиви.
Христос живи и живеће,
Ко је Његов умрет неће.

Радујте се: Христос влада!
Христос влада, живот влада.
Све ће с нама добро бити,
С Христом ћемо царовати.

Сада знамо што не знасмо,
Деца Божја да постасмо,