ПРИЧЕШЋЕ ОСНОВАЦА У ПЕЛАГИЋЕВУ

​Ученици ОШ „Васо Пелагић„ из Пелагићева већ традиционално прве седмице Божићњег и Васкршњег поста са својим вјероучитељем протројереј-ставрофором Миодрагом Каиновићем, одлазе у храм на Свету тајну причешћа, па је тако било и на почетку овог поста.

Свету Литургију је данас служио протојереј-ставрофор Алекса Сунарић, а ученици, њих 190 су са новопостављеним директором школе Константином Марковићем  и наставницима дошли у храм.

На уласку их је дочекао начелник општине Пелагићево, г. Славко Тешић, јер је и сам као ученик исте школе ишао са својим другарима на причешће.

Послије прочитане молитве пред причешће, прото Алекса је причестио сву дјечицу, а начелник их даривао поклон пакетима као успомену на овај дан.

Призор који буди емоције, јача нашу вјеру, и охрабрује нас за будућност јесте пун храм омладине који поред православне вјеронауке коју уче у школи, уче да живе по вјеронауци  у животу.

Нека ова наша мала жртва Господу Богу, овај скромни пост буде свима нама на спасење душе, јер сам наш Спаситељ Господ Исус Христос  је рекао: „Пустите дјецу, и не браните им да долазе к мени, јер је таквих Царство небеско'' (Мт. 19,14).

Вјероучитељ,
Протојереј-ставрофор Миодраг Каиновић