БИЈЕЉИНА: ОДРЖАНО САВЈЕТОВАЊЕ ЗА ВЈЕРОУЧИТЕЉЕ (ВИДЕО)

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Са благословом Епископа зворничко-тузланског г. Фотија данас је у Епархијском културном центру у Бијељини, а у организацији Катихетског одбора Српске православне цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ и Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске, одржано савјетовање за вјероучитеље Православне вјеронауке са простора наше Епархије.

Савјетовању је, поред координаторâ за вјерску наставу, присуствовала већина вјероучитељи са простора Епархије зворничко-тузланске.

Домаћин сабрања, Преосвећени владика Фотије на почетку сабрања поздравио је све присутне нагласивши да је основна ствар да ли вјеронаука има равноправан статус са осталим предметима у школи.

Поред тога, наставио је владика данас смо сви, па и вероучитељи, у великим искушењима од информација којима смо изложени. Ту је огроман простор за манипулацију. Милиони непотребних и чак лажних информација које човек више није у стању да обради и расуди шта је лаж а шта истина– рекао је Епископ Фотије у својој уводној ријечи.

На савјетовању о теми " Профил ученика и култура комуникације у настави Православне вјеронауке " говорио је протојереј-ставрофор проф. др Владислав Топаловић, професор са Православног богословског факултета у Фочи (Универзитет у Источном Сарајеву), о теми "Наставни принципи Православне вјеронауке'' предавао је јереј доц. др Сава Милин са Православног богословског факултета Универзитета у Београду, о ''Раду у комбинованом одјељењу'' је говорио проф. др Славиша Јењић са Филозофског факултета Универзитета у Бањој Луци, док је о теми ''Православна вјеронаука као наставни предмет (методичко-дидактички осврт) говорио просвјетни инспектор за Православну вјеронауку при Републичком педагошком заводу др Славољуб Лукић. Можемо закључити да су у току семинара предавачи изложили драгоцјена искуства која ће помоћи вјероучитељима да се боље припреме за мисију која их очекује у току предстојеће школске године.

Предавањем је модерирао епархијски координатор за вјерску наставу протојереј Синиша Шаренац.

По завршетку савјетовања уприличена је трпеза љубави за све присутне.

ВЈЕРОНАУКА СЕМИНАР БИЈЕЉИНА КАТИХЕТСКИ ОДБОР ПЕДАГОШКИ ЗАВОД ПРЕДАВАЊА