ОТВОРЕН 6. СВЕТОСАВСКИ ОМЛАДИНСКИ КАМП НА ОЗРЕНУ (2022)

Фото Епархија зворничко-тузланска
Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, а у организацији манастира Светог Николе на Озрену, 9.јула 2022.године  отворен је шести по реду Светосавски омладински камп  који ће трајати до 30. јула. У том периоду од 21 дан, кроз камп ће проћи три групе дјеце узраста од 13 до 15 година. Свака група броји највише по 25 полазника.

Камп се одржава у конаку Светог краља Драгутина, реновираном и адаптираном одмаралишту манастира Озрен, гдје су полазницима на располагању бројни спортски садржаји, друштвене игре, здрава и чиста природа те одлична домаћа кухиња.
У првој групи је 24 полазника са простора Републике Српске (Брчко, Попови, Дервента, Теслић, Модрича, Пилица, Пожарница, Теслић, Зворник) и Зубиног Потока са Косова и Метохије.

У образовном смислу, сви полазници кампа који бораве у три седмодневне гупе, у прилици су да се упознају са многим важним културолошким темама које нису предмет редовних школских планова и програма. Пажња ће бити посвећена и еколошком образовању, важности заштите и очувања природе, као и томе да се кроз музичке и умјетничке радионице поспијеши креативност код учесника.

Посебно је важно истаћи да ће поред својих индивидуалних напредака и извијесног степена осамостаљивања успјети да изграде тимски дух, те да све задатке рјешавају као група, уважавајући квалитете и особености појединца.
У току слободног времена полазници ће имати прилике да вријеме проведу бавећи се спортом, играјући друштвене игре, гледајући документарне филмове, упознавајући се са историјским и културним благом Озрена.

​Светосавски омладински камп на Озрену подржали су и Републички секретаријат за вјере, општина Петрово и организација "World Vision".

МАНАСТИР ОЗРЕН ВЈЕРОНАУКА ОМЛАДИНСКИ КАМП WORLD VISION