САСТАНАК ЕПИСКОПА ФОТИЈА СА ДИРЕКТОРИМА СРЕДЊИХ ШКОЛА ШИРЕ ДОБОЈСКЕ РЕГИЈЕ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, у црквеној сали при Саборном храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју, одржан је радни састанак са директорима средњих школа шире добојске регије.

Састанак је отворио и благословио Епископ Фотије, говорећи присутнима о значају предмета Православна вјеронаука у средњошколском систему у Републици Српској. Присјетио се првих хришћанских, али и словенских учитеља који су поучавали народе Православној вјери.

''Вјеронаука у школама свједочи праве вриједности до којих је данас тешко доћи у мору кича и бижутерије које нам се намећу у друштву'', рекао је Владика Фотије.

Ућешће на овом веома конструктивном састанку узели су и господин Предраг Дамјановић, директор Републичког педагошког завода Републике Српске; господин Славољуб Лукић, савјетник за Православну вјеронауку при Републичком педагошком заводу; те чланови Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске.

Циљ састанка био је размјена искустава директора школа са присутнима по питању извођења наставе вјеронауке у средњим школама, однос вјероучитеља према раду, те број ученика који похађају часове вјеронауке. На опште задовољство свих присутних, чули су се само позитивни коментари о раду вјероучитеља, извођењу наставе и учествовању у ваннаставним активностима у школама.

Трећа година од увођења вјеронауке у средње школе доноси и нове изазове пред вјероучитеље  а сви су сагласни да ће се вјероучитељи који предају у средњим школама са успјехом сусрести са њима. Број ученика који се изјашњавају да похађају часове вјеронауке сваке године се повећава, што говори о озбиљном приступу у раду вјероучитеља. Закључак са данашњег састанка је да оваквих или сличних сусрета треба бити више, како би се још више унаприједио рад на добро наше заједнице.

КАНЦЕЛАРИЈА ЗА ВЈЕРСКУ НАСТАВУ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ДОБОЈ ВЈЕРОНАУКА СЕМИНАР ПЕДАГОШКИ ЗАВОД ПРЕДРАГ ДАМЈАНОВИЋ СЛАВОЉУБ ЛУКИЋ