Насловна /   Вијести из СПЦ

Републичко такмичење из православне вјеронауке (2018)

У Требињу, 28. aприла 2018. године, у ЈУ ОШ „Вук Караџић", одржано је Републичко такмичење из Православне вјеронауке за ученике седмог разреда. На такмичењу је учествовало 27 ученика, који су освојили 90 и више бодова на претходном епархијском такмичењу.

Веома лијеп дочек и организацију Републичког такмичења обезбиједио је Драган Мрдић, директор ОШ „Вук Караџић" Требиње, вјероучитељице и радници колектива ЈУ ОШ „Вук Караџић" Требиње. Након обраћања директора, у име Епархије и у своје лично име дјеци, вјероучитељима и свима присутнима обратио се јереј Александар Шмања, координатор за вјеронауку у Епархији захумско-херцеговачкој и приморској. Епархију зворничко-тузланску са вјероучитељима и дјецом предводио је координатор за вјерску наставу поменуте Епархије презвитер Синиша Шаренац.

Награде за ученике обезбиједио је Секретаријат за вјере при Влади РС, а додијелио их је др Славољуб Лукић, савјетник за Православну вјеронауку при РПЗ РС, који је и водио читав процес такмичења. Свечани ручак за све ученике и вјероучитеље припремила је Епархија захумско-херцеговачка.

Прво мјесто: ЛАНА ТУРАЊАНИН, ЈУ ОШ "Свети Сава" Љубиње са освојених свих 100 бодова (вјероучитељица Недељка Гудељ)

Коначан поредак свих учесника можете погледати овдје.

На крају можемо да закључимо да је овогодишње републичко такмичење протекло у веома лијепој атмосфери и на достојанствен начин, док су ученици такмичари показали примјерно понашање и завидно знање. То нам показује најбоље податак да је посљедње пласирани такмичар имао знање од 72 %. Такође, ученици су се лијепо дружили и стекли нова пријатељства. Имали су прилику да упознају и наше светиње Петропавловски манастир и манастир Херцеговачка Грачаница, те да се пуни утисака врате својим кућама.