Насловна /   Вијести из СПЦ

Саопштење Светог Архијерејског Сабора (3.мај 2018)

Саопштење Светог Архијерејског Сабора Српске Православне Цркве, 3. мај 2018. године

Свети Архијерејски Сабор Српске Православне Цркве у току свог данашњег заседања донео је одлуку да у диптихе светих Православне Цркве унесе преподобномученика Григорија Пећког, мученика Василија Пекара из Пећи и мученицу Босиљку Рајичић из Пасјана код Гњилана и да њихово прослављење (свечано проглашење за угоднике Божје) буде на саборној светој архијерејској Литургији у Спомен-храму Светога Саве на Врачару на празник Спаљивања моштију Светог Саве, у четвртак 10. маја, са почетком у осам часова, чиме ће бити потврђено њихово већ одавно постојеће молитвено поштовање у верном народу Косова и Метохије, па и Српске Православне Цркве у целини.