РТС, ЕКСКЛУЗИВНИ ИНТЕРВЈУ: ЊЕГОВА СВЕТОСТ ПАТРИЈАРХ СРПСКИ Г. ПОРФИРИЈЕ

Патријарх Порфирије за РТС: Косово за нас није само геополитичко питање, већ и питање идентитета

Моје ће бити да у име свих изнесем оно што је на добро и што је на корист нашем народу, нашој цркви, па ако хоћете, и нашој држави, али и свим члановима наше цркве који се налазе широм Земљиног шара, рекао је патријарх српски Порфирије у ексклузивном разговору за РТС. Навео је да је референдум на Косову извршен 1389. године и да је Косово, не само колевка нашег народа, већ и кивот препун моштију светих.

Његова светост патријарх српски Порфирије је рекао да је, по устоличењу, први осећај и доминантни осећај који га је држао неколико дана и још увек није престао да траје јесте осећање страха пред великим изазовима, али и бременом које, у принципу, носи било који патријарх.

Разговор Оливере Јовићевић са патријархом српским г. Порфиријем

ПАТРИЈАРХ ПОРФИРИЈЕ ИНТЕРВЈУ