ПРАВОСЛАВЉЕ ЦРНОМ ГОРОМ БЛИСТА - Даница Црногорчевић

Због вируса корона и немогућности снимања, Даница Црногорчевић, млада умјетница која се бави етно, традиционалном и духовном музиком напокон објављује спот и пјесму „Православље Црном Гором блиста.”

Пјесма „Православље Црном Гором блиста” посвећена је историјским литијама које су, како се и у пјесми каже, масовно „пробудиле вјерни народ”.

„Професионални и увијек на висини задатка аранжман је урадио Александар Ковачевић.

Кавал је свирао Милош В. Николић, који нам је несебично пружио максималну подршку, не само за ову, него и за све остале пјесме које ће се ускоро наћи на другом албуму.

Интро, који можете да чујете на самом почетку, отпјевао је протојереј – ставрофор Миодраг М. Поповић. Он је пјесми својим гласом дао један посебан призвук молитве, заједно са опоменом који и текст казује „На светиње ко је уст’о, не зна шта је јунаштво и чојство!”“, рекла је Даница Црногорчевић.

Продукцију видеа, снимање спота, Даница Црногорчевић је повјерила Иванград студију, на челу са Владимиром Шћекићем из Берана.

„Са истанчаним осећајем за одабир кадрова, надамо се да ћете уживати у споту и на тај начин молитвено подржати српски народ. Овим путем им се захваљујем што су у пјесми, свако на свој начин, пуним срцем и са љубављу допринијели да заједно подржимо наш народ који се бори за наше светиње и уопште веру православну и свијету, живу, нашу мајку Цркву,“ изјавила је ова умјетница за Спутњик.

Она најављује и нову пјесму за Видовдан ове године „Весели се српски роде” коју је написао њен супруг, ђакон Иван Црногорчевић, такође као допринос очувању светиња на Косову и Метохији.

Православље Црнoм Горoм блиста

На светиње ко је уст'о
Не зна шта је јунаштво и чојство

Црна ал' ти образ свјетли