ПОМЕН ПОВОДОМ 500 ГОДИНА ОД КАКО СУ ТУРЦИ ОКУПИРАЛИ ГРАД БЕОГРАД.

У недељу, 29. августа 2021. године, навршава се 500 година од како су Турци окупирали град Београд. Све београдске цркве, православне и католичке, претворне су тада у џамије, а преживело српско становништво силом је натерано на марш смрти до Цариграда где су пресељени. Тако је почела 346 година дуга турска окупација Београда и најтежи период у историји града.

Тим поводом 28. августа 2021. године у храму Светог Саве на Врачару Његово Преосвештенство Епископ ремезијански г. Стефан служио је помен и узнео молитве Господу и Пресветој Богородици за покој душа свих преминулих. Поред верног народа, парастосу су присуствовали представници Града Београда, високи државни званичници и представници других верских заједница.

Извор: СПЦ

ПОМЕН ПАРАСТОС СРБИЈА ТУРСКА ХРАМ СВЕТОГ САВЕ