Патријарх Иринеј вернима пред Божићни пост: Чувајмо се рђавих дела

Његова Светост Патријарх српски г. Иринеј поручио је вернима пред почетак Божићног поста да достојна припрема за дочек Празника Рођења Господа у телу, поред телесног уздржавања, подразумева чување од лоших дела. Свјатјејши је у уторак, 27. новембра, у београдској Саборној цркви присуствовао Вечерњој и Молебану српским Светитељима који се уторком служи у овом храму, а након богослужења се вернима обратио кратком беседом у којој је подсетио:

"Заповест о посту је једна од првих заповести Божјих - не јести од дрвета познања, а и сам Господ је на почетку своје мисије постио четрдесет дана и дао нам пример" - казао је Патријарх. "Када кажемо пост најпре мислимо на телесно уздржавање од јаке хране", подсетио је Његова Светост, а потом истакао - "Треба да знамо да је пост и чување од рђавих мисли и дела, од свега што нас удаљава од Бога!".

Благосиљајући вернике и кропећи их освештаном водом, Патријарх Иринеј је казао: "Нека дани који предстоје буду на корист нашим душама. Да испунимо заповести Божје, да упутимо молитве Господу. Да се тако достојно припремимо за најрадоснији празник Христовог рођења. Господ нам је показао пут којим треба да идемо и смисао живота, а то је да кад одемо Оцу свом, заслужимо Царство Небеско. Нека нам је Господ на помоћи да из Поста изађемо бољи", нагласио је Патријарх Иринеј.

Божићни пост траје од 28/15. новембра до 7.јануара/25.децембра.

Извор: Радио Слово љубве