ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО: КРСНА СЛАВА КОЛА СРПСКИХ СЕСТАРА

Празник преподобне мајке Ангелине Српске свечано је прослављен у храму Вазнесења Господњег у Горњем Црњелову служењем свете Литургије и ломљењем славског колача, поводом Крсне славе Кола српских сестара "Света Ангелина Српска" које дјелује при овом храму.

Евхаристијским сабрањем је началствовао протојереј-ставрофор Небојша Драшкић а саслуживали су му протојереј-ставрофор Љубомир Ђокић, протојереји Лука Петровић, Слободан Мићић и Васо Поповић, те јереји Зоран Радуловић и Велисав Мишура.

Након Литургије и ломљења славског колача, предсједница Кола, Нада Закић, захваливши се присутнима, представила им је новоизграђене објекте "Семберског етно домаћинства" у порти храма.

Након обиласка етно домаћинства, уприличено је, од стране кума овогодишње прославе, послужење за свештенство и све присутне вјернике.

Кум овогодишње прославе био је господин Недељко Ћорић, а кумство за идућу годину преузео је господин Васо Арсеновић.

Коло Српских сестара им је упутило искрену захвалност за све оно што су у досадашњем периоду помогли на реализацији пројекта "Семберског етно домаћинства", као и за најављену помоћ у наредном периоду.

КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА СЛАВА КРСНА СЛАВА ПРЕПОДОБНА АНГЕЛИНА БРАНКОВИЋ ГОРЊЕ ЦРЊЕЛОВО НЕДЕЉКО ЋОРИЋ