РУСКА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА ПРЕКИНУЛА ОДНОСЕ СА АЛЕКСАНДРИЈСКОМ ПАТРИЈАРШИЈОМ

РУСКА православна црква (РПЦ) прекинула је помињање патријарха Александријског Теодора II због признања неканонске „Православне цркве Украјине“.

Синод РПЦ је одлучио да са Александријским патријархом буде прекинуто и молитвено и евхаристиијско општење.

Изузети ће бити само архијереји Александријске православне цркве који нису до сада и не буду ни накнадно подржали „легализацију украјинског раскола“.

По истој одлуци Синода РПЦ, све цркве и црквене општине РПЦ  на територији Африке биће изведене испод јурисдикције Александријске патријаршије и добиће „ставропигијални статус“.

Подворје руског патријарха (Кирила) у Александрији биће претворено у црквену општину РПЦ  у Каиру.

Извор: Руска православна црква

Повезане вијести:

АЛЕКСАНДРИЈСКИ ПАТРИЈАРХ ТЕОДОР ИЗРАЗИО ПОДРШКУ КАНОНСКОЈ ЦРКВИ У УКРАЈИНИ

АЛЕКСАНДРИЈСКИ ПАТРИЈАРХ ПРИЗНАО РАСКОЛНИКЕ У УКРАЈИНИ (ВИДЕО)

УКРАЈИНСКА ЦРКВА КИЈЕВ ФИЛАРЕТ ДЕНИСЕНКО ЕПИФАНИЈЕ ДУМЕНКО РУСКА ЦРКВА РПЦ ПАТРИЈАРХ КИРИЛ АЛЕКСАНДРИЈСКА ЦРКВА ПАТРИЈАРХ ТЕОДОР ПРЕКИД ОПШТЕЊА САОПШТЕЊЕ