Насловна /   Вијести из хришћанског свијета

Син њемачког официра након 77 година вратио вриједну икону руском манастиру

Повратак вриједне иконе Руској православној Цркви

Након више од 77 година икона Богородице Тихвинске враћена је у руски манастир Спасо-Бородино, јавља Московска епархија.

Икона, која је 1941. завршила у рукама њемачког официра, грофа Георга Цастела, 77 је година била похрањена у његовој кући.

Син грофа Кастела, Волфганг, одлучио је након смрти родитеља вратити икону у трајно власништво Руској православној цркви.
Свечани пријенос извршен је 6. августа у обновљеном манастиру Спасо-Бородино, иначе спаљеном 1941. тијеком њемачко-руске битке на пољу Бородино (на којем су се у 19. стољећу такођер сукобиле Наполеонова и Руска војска).

Молитву с Акатистом Пресветој Богородици предводио је Епископ Серпукхова, Роман Гаврилов који се захвалио Волфгангу Кастелу и његовој супрузи на предаји иконе.

Тино Крвавица | Битно.нет

mepar.ru