Син њемачког официра након 77 година вратио вриједну икону руском манастиру

Повратак вриједне иконе Руској православној Цркви

Након више од 77 година икона Богородице Тихвинске враћена је у руски манастир Спасо-Бородино, јавља Московска епархија.

Икона, која је 1941. завршила у рукама њемачког официра, грофа Георга Цастела, 77 је година била похрањена у његовој кући.

Син грофа Кастела, Волфганг, одлучио је након смрти родитеља вратити икону у трајно власништво Руској православној цркви.
Свечани пријенос извршен је 6. августа у обновљеном манастиру Спасо-Бородино, иначе спаљеном 1941. тијеком њемачко-руске битке на пољу Бородино (на којем су се у 19. стољећу такођер сукобиле Наполеонова и Руска војска).

Молитву с Акатистом Пресветој Богородици предводио је Епископ Серпукхова, Роман Гаврилов који се захвалио Волфгангу Кастелу и његовој супрузи на предаји иконе.

Тино Крвавица | Битно.нет

mepar.ru