ЦРКВЕНЕ ОРГАНИЗАЦИЈЕ МОЛЕ ХИТНУ ПОМОЋ МОЗАМБИКУ

Тачно недељу дана после циклонске катастрофе у Мозамбику, црквене организације моле за хитну помоћ овој  јужноафричкој земљи. За многе људе ово је борба за голи живот. „Због ове хуманитарне катастрофе многобројни људи су остали без игде ичега“, рекао је представник једне хуманитарне организације. Због поплава разорено је око 90% свих кућа у неким областима. Има се страх од избијања куге, јер у тој области је маларија чест узрок смртности. Била је то најтежа поплава која није запамћена у скоријој историји земље.

Добротворне организације желе као први корак да људи стану на своје ноге, а тек у каснијој фази планира се обнова земље. Истиче се и да су школе разорене, а и несташица је воде пошто су извори загађени.

Извор: Катпрес (са немачког Инфо служба СПЦ)