Добој: Призив Светог Духа у Саборном спомен-храму Рођења Пресвете Богородице

Поводом почетка нове школске 2018/2019 године, дана 08.09.2018. године у Спомен храму Рођења Пресвете Богородице у Добоју служена Света Литургија и призив Светог Духа за ученике и наставнике ЈУ ОШ Свети Сава.

Свету Литургију је служио протојереј-ставрофор Јован Михајловић, замјеник координатора за Православну вјеронауку уз саслужење протојереја-ставрофора Душка Недића, протојереја-ставрофора Драгише Симића и ђакона Бојана Јокановића.

Након Свете Литургије и призива Светог Духа, отац Јован је одржао пригодну бесједу, поздравио ученике и вјероучитеље, благословио их и зажелевши да постигну што боље резултате у учењу и владању, како би били на корист нашој Светој Цркви и нашем народу.

Ученици су после пришли цјеливали икону Пресвете Богородице, Часни Крст, узели благослов од свештеника, освећену нафору, слаткише и радосни се разишли својим кућама.

Хаџи Драган Нинковић