Гаревац-Ново Насеље: Призив Светог Духа на почетку нове школске године

Дана 3. септембра/21 августа 2018. године, када наша Православна Црква прославља успомену на Светог свештеномученика Рафаила Шишатовачког, у храму Свете Петке Параскеве, служен је призив Светог Духа на почетку нове школске године.

Призив Светог Духа је служио протонамјесник Недељко Горановић, а присуствовали су сви ученици са својим учитељицама који похађају и раде у подручној ОШ Сутјеска која се налази на парохијама гаревачким.

После прочитане молитве свештеник Недељко Горановић је кратком бесједом поучио ученике да буду добри и послушни својим учитељима и родитељима и да поред тих знања, напредују у вјери, јер како рече Свети владика Николај Велимировић: "Мала знања се стичу учењем, а велика вјером и поштењем". Да се кроз живот угледају на Спаситеља Нашег Господа Исуса Христа, да се богате врлинама и да долазе на недељна и празнична богослужења и да учествију у њима кроз Свету Тајну Причешћа и кроз остале Свете тајне.

После бесједе сви су прилазили на благослов да цјеливају Часни Крст, да их свештеник покропи освећеном водом и да им подијели по једну књигу Јеванђелска лествица врлина Светог аве Јустина Поповића. На крају сви ученици ушли су у Светосавски дом гдје је припремљено послужење.

протонамјесник Недељко Горановић
привремени други парох гаревачки