ОТВОРЕН 7. СВЕТОСАВСКО-ОМЛАДИНСКИ КАМП

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског г. Фотија, а у организацији Епархије зворничко-тузланске у комплексу манастира Светог Николе на Озрену, 16. јула 2023.године  отворен је VII по реду Светосавски омладински камп, који ће трајати до 29. јула.

У том периоду од 15 дана, кроз камп ће проћи двије групе дјеце узраста од 13 до 15 година. Свака група броји највише по 25 полазника.

Камп се одржава у Конаку светог краља Драгутина, реновираном и адаптираном одмаралишту манастира Озрен, гдје су полазницима на располагању бројни спортски садржаји, друштвене игре, здрава и чиста природа те одлична домаћа кухиња.

У првој групи је 25 полазника са простора Републике Српске (Брчко, Добој, Станари, Лопаре, Пилица и Билећа).

У образовном смислу, сви полазници кампа који бораве у двије седмодневне групе, у прилици су да се упознају са животом у манастиру, службама у храму, многим важним културолошким темама које нису предмет редовних школских планова и програма. Пажња ће бити посвећена и еколошком образовању, важности заштите и очувања природе, као и томе да се кроз музичке и умјетничке радионице поспијеши креативност код учесника.

Бригу о дјеци, радионице и предавања воде координатор кампа вјероучитељ Александар Цвијановић, ђакон Бојан Јокановић, вјероучитељица Сања Вуковић и теолог Марко Томинчић.

Светосавски омладински камп на Озрену подржали су Катихетски одбор, Републички секретаријат за вјере, Општина Петрово и организација "World Vision".

МАНАСТИР ОЗРЕН ВЈЕРОНАУКА ОМЛАДИНСКИ КАМП WORLD VISION КАТИХЕТСКИ ОДБОР