ВАСКРШЊИ КОНЦЕРТ ДЈЕЧИЈЕГ ЦРКВЕНОГ ХОРА ,,ЈАВОР“ ДОБОЈ

Благословом Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског Фотија, на Светли уторак, 18. априла, одржан је Васкршњи концерт Дјечијег црквеног хора ''Јавор'' из Добоја, под диригентском палицом Љубице Тимановић.

Концерт је био прави музички поклон нашим родитељима, вјерном народу који у нашу цркву долази као и граду Добоју.

Топлу добродошлицу публици која се окупила под сводове Петропавловског храма и дошли да подрже рад нашег хора поздравио је координатор хора ђакон Владо Мојевић уз најрадоснији побједни поздрав Христос Васкрсе!

Као гости концерта наступили су чланови драмске секције Медицинске школе из Добоја: Татјана Станојевић, Анђела Лукић, Лара Ћетковић, Милош Околић, Ђорђе Шкребић, Анђела Лукић, Татјана под вођством Мире Станишев. Сара Ђерић свирала је пратњу једне пјесме на гитари, а Лазар Благојевић свирао је пратњу у неколико пјесама на хармоници и удараљкама.

Програм су водили чланови нашег хора: Лана Марић и Лука Митровић.

Програм концерта чиниле су новонаучене васкршње, родољубиве и косовске традиционалне пјесме које нису баш тако често извођене, јер нам је жеља сачувати неке старе лијепе пјесме од заборава као и промовисати нове ауторске пјесме.

По завршетку концерта чланице Кола српских сестара Добој подијелиле су сваком дјетету из хора по један мали пакетић, а наша братство храма је свима обезбиједило малу закуску у светосавском дому.

Ђакон Владо Мојевић

ВАСКРС КОЛО СРПСКИХ СЕСТАРА ДОБОЈ ХОР ВЈЕРОНАУКА ХОР ЈАВОР