ЧАС ПРАКТИЧНЕ НАСТАВЕ ИЗ ВЈЕРОНАУКЕ У РУДАНЦИ

ПОСЈЕТА ХРАМУ  5. РАЗРЕДА ЈУОШ „МИЛАН РАКИЋ“ БУКОВИЦА ВЕЛИКА

На празник светог Јована Златоустог, ученици петог разреда ЈУОШ ''Милан Ракић'' из Буковице Велике, заједно са својим вјероучитељом, ђаконом Небојшом Недићем, учествовали су у Светој Литургији која је служена у Храму светог Василија Острошког у Руданци.

Након Литургије надлежни свештеник, јереј Чедо Јокић поздравио је ђаке и поучио их житију светог Јована Златоуста подсећајући их да се управо Литургија коју је он написао свакодневно служи у православним храмовима широм свијета.

На крају је ђакон Небојша одржао кратки час вјеронауке у храму и ђацима показао Свете сасуде, свештеничке и ђаконске одежде, као и богослужбене књиге. Такође је разговарао са ђацима о дијеловима храма, иконостасу и иконама као и о Светој Литургији на којој су били присутни.

Ђаци су отишли из храма веома срећни и задовољни што су практично могли да виде и осјете све оно о чему уче на часовима вјеронауке.

Слава Богу и светом Јовану Златоусту!

За сајт прилагодио јереј Дражен Ракић, уредник Информативне службе
према тексту ђакона Небојше Недића