МЕЂАШИ-ТРЊАЦИ: ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ЗА БЛАГОСЛОВЕН ПОЧЕТАК НОВЕ ШКОЛСКЕ ГОДИНЕ

У недјељу 05.септембра 2021.године по одслуженој Светој Литургији у храму Светог пророка Илије у Трњацима служен је молебан за благословен почетак нове школске године.

Светој Литургији и молитви за ђаке присуствовао је велики број дјеце из наше парохије, првенствено из села Трњаци.

Такође, послије Свете Литургије, молитва за ђаке служена је, на празник Усјековања главе светог Јована Крститеља, и у храму посвећном Светом архангелу Гаврилу у Међашима гдје је био присутан велики број наших школараца из Међаша и другога дијела наше парохије.

Свим ђацима упућене су ријечи поуке које ће им бити од користи за васпитање и образовање, како у школи тако и на животном путу који их очекује,а за што је пријеко потребна духовна храна у виду молитве и живота по светим Христовим заповијестима.

ПРИЗИВ СВЕТОГ ДУХА ВЈЕРОНАУКА ТРЊАЦИ МЕЂАШИ