Епископ Фотије: ШКОЛСКА ВЈЕРОНАУКА ЈЕ УВОД У ЛИТУРГИЈСКУ ВЈЕРОНАУКУ

Бијељина: Одржано савјетовање за вјероучитеље

Благословом Епископа зворничко-тузланског Фотија, у Епархијском културном центру у Бијељини 25. августа 2021. године, а у организацији Катихетског одбора Српске православне цркве у Републици Српској и Федерацији БиХ и Канцеларије за вјерску наставу Епархије зворничко-тузланске, одржано је савјетовање за вјероучитеље Православне вјеронауке са простора наше Епархије.

Савјетовању су, поред координаторâ за вјерску наставу, присуствовали скоро сви вјероучитељи Епархије зворничко-тузланске.

Домаћин сабрања Епископ зворничко-тузлански Фотије на почетку сабрања поздравио је и поучио све присутне истакавши три компоненте које су, између осталих, потребне да би настава вјеронауке уродила плодом.

''На првом мјесту то је личност вјероучитеља, затим план и програм предмета православна вјеронаука и на крају, али не и најмање битно је потреба да се обједине школска и литургијска вјеронаука'' – рекао је Епископ Фотије у својој уводној ријечи.

У току предавања предавачи су изложили интересантна искуства која ће помоћи вјероучитељима да се боље припреме за мисију која их очекује у току школске године.

Предавањем је модерирао епархијски координатор за вјерску наставу протојереј Синиша Шаренац.

Теме и предавачи на савјетовању били су:

•            ДОПРИНОС ВЈЕРОУЧИТЕЉА ПРАВОСЛАВНЕ ВЈЕРОНАУКЕ У САВЛАДАВАЊУ НАСТАВНИХ САДРЖАЈА,
      проф. др Биљана Сладоје Бошњак;

•            КРИЗА САВРЕМЕНЕ ПОРОДИЦЕ И УТИЦАЈ НА СОЦИЈАЛНО-ПСИХОЛОШКИ СТАТУС УЧЕНИКА,
      проф. др Драган Каран;

•              ИЗАЗОВИ, ПРЕДНОСТИ И ОПАСНОСТИ ИЗВОЂЕЊА ОНЛАЈН И НАСТАВЕ НА ДАЉИНУ,
      проф. мр Марио Бабић;