ЈАВНИ ПОЗИВ НА МЕЂУНАРОДНИ КВИЗ О НЕМАЊИЋИМА

МЕЂУНАРОДНО КВИЗ ТАКМИЧЕЊЕ

ЈАВНИ ПОЗИВ

Поводом 800 година самосталности Српске Православне Цркве позивамо школе, православне цркве, удружења и организације да се пријаве за учешће на међународном квиз такмичењу „НЕМАЊИЋИ“.

Такмичење ће се одржати почетком децембра 2019. године, а полуфинале и супер финале почетком 2020. године у Београду. Права учешћа имају екипе из Републике Србије, Републике Српске, региона, те српске дијаспоре из Европе, Америке, Аустралије, Канаде, Азије и Африке. Екипе броје три члана (узраста од 10 до 15 година).

Пријаве трају до краја октобра 2019 године.

Пријаву можете извршити путем обрасца на овом линку.

ПРОПОЗИЦИЈЕ КВИЗ ТАКМИЧЕЊА

У основним школама у Републици Србији и Републици Српској почетком децембра ове године одржаће се квиз такмичење под називом Немањићи.

Свака школа ће формирати екипе од три члана (школе до 500 ученика имају право на пријаву једне екипе, а школе са преко 500 ученика имају право да пријаве двије екипе).

Ове екипе ће заједно са такмичарима из региона, Европе, Америке, Аустралије, Канаде,  Азије  и  Африке  истог дана  у исто  вријеме  радити  „online“ тест.

Ако буде више екипа са истим бројем бодова, ићи ће се у сљедећи круг такмичења, све док се не добије 8 екипа које ће учествовати у полуфиналу.

Екипе ће тестирање радити у својим школама, црквама и другим организацијама, под надзором одговорног лица које ће одредити директори школа, старјешине православних цркава и предсједници организација.

Кандидати и екипе се спремају по материјалу који ће припремити организатор,  а  састоји  се  од  1000  питања  и  одговора,  као  и  друге литературе која им је доступна.

O ПРОЈЕКТУ

МЈЕСТО РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА:

Република Србија, Република Српска, регион и простор српске дијаспоре  из   Европе,  Америке,   Аустралије,   Канаде,   Азије  и Африке.

ВРИЈЕМЕ РЕАЛИЗАЦИЈЕ ПРОЈЕКТА:

oктобар 2019. године - почетак 2020. године

ЦИЉ ПРОЈЕКТА:

Употпунити и проширити знања о Немањићима  кроз игру,  учење и такмичарски дух који је пристуан код младих људи.

НОСИОЦИ ПРОЈЕКТА: Фондација “Мир Божији” Српска Православна Црква

СУОРГАНИЗАТОРИ ПРОЈЕКТА:

„Артос“ Србија
„Стари мостови“ Црна Гора
„Центар за едукацију, омладину и спорт“ Република Српска

СТРУЧНИ ЖИРИ:

Проф. др Радмило Пекић историчар
Проф. др Драга Мастиловић историчар
Јеромонах Виталије Манастир Студеница
Проф. др Срђан Рудић историчар
Проф. др Милош Ковић историчар

OПИС ПРОЈЕКТА

Пројекат квиз такмичење “Немањићи” је најмасовнија манифестација васпитно-едукативног карактера поводом 800 година самосталности Српске Православне Цркве. Планирано је да се пројектом обухвате ученици старијих разреда основних школа.

Жеља нам је да буде укључено што више ученика из Републике Србије, Републике Српске, региона и дијаспоре.

За такмичење спремићемо, поред редовне литературе, радни каталог, који се састоји од више питања и одговора.

Пријављивање екипа било би до краја октобра, а такмичење реализовано у децембру ове године и почетком 2020. године.

Свака екипа би била састављена од 3 члана. Екипе могу да пријављују школе, цркве, удружења и остале организације. У наведеним државама и регијама, организацију такмичења би реализовала комисија из те државе. Централна комисија би била одговорна за реализацију цјелокупног пројекта.

У завршници такмичења, учествовало би осам екипа за полуфинално и финално такмичење, које ће се одржати у Београду.

Финале би било одржано уз директан телевизијски пренос за српске просторе и дијаспору.

Најуспјешније екипе, њихове наставнике или друга одговорна лица очекују признања, медаље и вриједне награде.

Посебна пажња биће посвећена информисаности шире јавности о такмичењу, као и маркетиншким активностима.

Саставни дио пројекта је сценарио финалног такмичења, план маркетинг активности, буџет пројекта, протокол такмичења, јавни позив и пријава екипа.

Организациони одбор
Проф. Здравко Мочевић