ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИМИО У ПОСЈЕТУ ГРАДОНАЧЕЛНИКА ДЕРВЕНТЕ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 10. марта 2023. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Милорада Симића, градоначелника Дервенте, са којим се задржао у срдачном разговору.

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Фотије и градоначелник Симић оцијенили су данас да постоји обострана жеља и воља за наставком успјешне сарадње Града Дервенте и Епархије зворничко-тузланске.

Пријему је присуствовао и протојереј-ставрофор Радојица Ћетковић, архијерејски намјесник дервентски и старјешина Саборног храма у Дервенти.

Милорад Симић је рођен 1951. године у Доњој Лупљаници.

Завршио је  учитељску школу у Дервенти и студирао на Педагошкој академији у Бањалуци, на одсјеку српскохрватски језик и књижевност.

На локалним изборима 2004.године је изабран за Начелника општине Дервента. Грађани Дервенте му указују повјерење и на локалним изборима 2008. године и повјеравају му други мандат као и на сљедећим изборима 2012. године када осваја трећи мандат. Побједом на изборима 2016. године осваја и четврти мандат, а 2020. године и пети мандат.

Носилац је Ордена Светог Саве и низа признања.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ ГРАДОНАЧЕЛНИК ДЕРВЕНТА МИЛОРАД СИМИЋ