БРЧКО: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТИО БОЛНИЧКУ КАПЕЛУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко – тузлански г. Фотије посјетио је јуче болничку капелу, посвећену Светом Василију Великом.

Капела, посвећена Светом Василију Великом, учитељу Цркве из четвртог вијека кога су поштовали и на Истоку и на Западу, намијењена је свим православним вјерницима за свето причешће или духовне разговоре и исповијест са свештеником, као и молитву.

Епископ Фотије истакао је да је болничка капела веома важна, јер се људи у тешким моментима живота ослањају на Бога.

Преосвећени Владика је рекао да му је посебно драго што је од руководства чуо да су међунационални односи у болници јако добри, те додао да су народи на овом простору увијек заједно живјели, те да им не треба неко са стране да их учи заједништву и поштовању.

Болнички свештеник, протојереј – ставрофор Драган Јездић рекао је да пацијентима у данима болести много значи молитва.

Посебно у вријеме када им нису дозвољене посјете увијек могу да се помоле Богу и разговарају са свештеником.

Директор брчанске Болнице Душан Стокић рекао је да је ово велики дан за брчанску болницу.

Стокић је навео да је руководство болнице по закону дужно да свакој вјерској заједници обезбиједи простор за обављање вјерских обреда и да се друге вјерске заједнице никада нису обратиле са званичним захтјевом за те намјене.

Директор Опште болнице Брчко Душан Стокић рекао је да просторија коју користи Српска православна црква постоји од раније. Док је освећењем и доласком Владике Фотија је добила на значају.

Извор: Радио Брчко / НТВ Арена

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ БОЛНИЦА БРЧКО СВЕТИ ВАСИЛИЈЕ ВЕЛИКИ