Добра сарадња Општине Угљевик и Епархије зворничко-тузланске

Начелник општине Угљевик Василије Перић и Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије констатовали су данас да је сарадња ове општине и Епархије веома добра.

Перић је, након пријема код Владике Фотија у сједишту Епархије у Бијељини, рекао да општина Угљевик на годишњем нивоу из буџета издваја 100.000 КМ за потребе Српске Православне Цркве.

"У протеклом периоду из локалног буџета смо издвојили знатна материјална средства за изградњу цркава на подручју наше општине, али и за изградњу инфраструктуре око светиња", навео је Перић.

Он је подсјетио да је у јулу освештан саграђени храм посвећен Светом Сисоју Великом у угљевичкој мјесној заједници Угљевик Село, гдје је општина Угљевик учествовала са 30.000 КМ, саопштено је из Службе за информисање угљевичке општине.

"У току је градња храма у мјесној заједници Сјевер гдје је из локалног буџета до сада издвојено 60.000 КМ", навео је Перић.

Он је најавио да ће сарадња са Српском Православном Црквом бити још интензивнија.

"Црква и вјера православна нас је кроз вијекове одржала и сачувала. Сарадња руководства општине Угљевик и Српске православне цркве у периоду који долази биће још чвршћа", рекао је Перић.