БРАТСКИ САСТАНАК СВЕШТЕНСТВА И МОНАШТВА АРХ. НАМ. ТУЗЛАНСКОГ

Архијерејско намјесништво тузланско

Братски састанак свештенства и монаштва Архијерејског намјесништва тузланског одржан је о празнику светог Алексеја Човека Божијег у старом сједишту Епархије зворничко-тузланске у Тузли.

Свету Литургију, у Катедралном храму Успења Пресвете Богородице, по благослову Епископа Фотија, служио је архимандрит Гаврило, игуман Светониколајевске обитељи Манастира Озрен, уз саслужење протојерејâ-ставрофорâ Зорана Илића и Радослава Милановића, протонамјесника Миће Бабића и јереја Паје Тришића.

Сви свештеници приступили су Светој тајни исповијести, коју је извршио протојереј Лука Петровић, парох вршански.

Бесједу и поуку произнио је јереј Јовица Лазаревић, парох петровљански.

Након Свете Литургије, братским састанком у Епископском двору предсједавао је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије. Разматрана су важна питања из живота наше Свете Цркве, са посебним освртом на долазак Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија у Тузлу 19.06.2022. поводом јубилеја 140 година од освећења храма у Тузли.

БРАТСКИ САСТАНАК АРХИЈЕРЕЈСКО НАМЈЕСНИШТВО ТУЗЛАНСКО ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ТУЗЛА