ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СА ДИРЕКТОРОМ БИЦИКЛИСТИЧКЕ ТРКЕ БГД-БЛ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
Дана 23. фебруара 2022. Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије примио је у Епархији зворничко-тузланској у Бијељини г. Владимира Куваљу, директора Бициклистичког савеза Републике Српске и БиХ (БСРС), са којим се задржао у срдачном разговору.

На данашњем састанку г. Куваља је са Епископом Фотијем разговарао о предстојећој Бициклистичкој трци Београд - Бањалука, која ће се ове године одржати 16. пут, а која је највећи спортски догађај у Републици Српској. Жеља и приједлог г. Куваље, који је уједно и предсједник Центра за развој и унапређење спортске сарадње Србије и Републике Српске, је да се оствари сарадња између овог спортског догађаја и Српске православне цркве, конкретно у овом случају Епархије зворничко-тузланске кроз коју се добрим дијелом вози ова трка.

Пријему су присуствовали и г. Горан Гуска, генерални секретар БС РС; Ања Гвозден, из кабинета генералне дирекције Трке и Жељко Вучковић, шеф медија тима за Србију.

КУВАЉА О БИЦИКЛИСТИЧКОЈ ТРЦИ БЕОГРАД-БАЊА ЛУКА

Караван од 175 бициклиста из тридесетак земаља креће 14. априла пут Бијељине где је циљ прве етапе.

Овај догађај је јединствен према томе што се у истом дану одржава у две земље и управо прва етапа која се вози из Обреновца до Бијељине, да тако кажем, брише међудржавну границу", рекао је Куваља.

Он је додао је да ће друга етапа бити вожена од Бијељине до Власенице (такозвана "краљевска" етапа), а потврђена је и она од Дервенте до Бањалуке, те нагласио да постоји могућност да буде одржана још једна етапа, уз пролог у Београду 13. априла увече.

Екипе из света одавно су препознале ову трку, а то говори и 39 послатих апликација. Нажалост, можемо да прихватимо само 25 односно 175 такмичара.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПРИЈЕМИ СПОРТ БИЦИКЛИЗАМ ВЛАДИМИР КУВАЉА