ЕПИСКОП ФОТИЈЕ РАЗГОВАРАО О ЗАШТИТИ КУЛТУРНОГ НАСЉЕЂА ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије одржао је радни састанак  са проф. др Дубравком Ђукановић, директором Републичког завода за заштиту споменика културе Србије, г. Драганом Давидовићем, директором Секретаријата за вјере Владе Републике Српске, г. Зораном Вапом, савјетником министра кулутуре Владе Републике Србије и г. Давором Стриком, директором музеја Републике Српске.

Темa сусрета је била наставак започетих активности на заштити културног, духовног и историјског насљеђа о коме се брине Епархија зворничко-тузланска. Договорени су наредни кораци на рестаурацији експоната и адаптирању простора са циљем отварања Музеја Епархије зворничко-тузланске.

У сусрет прослави јубилеја 140 година од освећења Катедралног храма у Тузли вођени су разговори о уређењу истога и потребним пројектим. Било је ријечи и о започетој обнови манастира Папраће, а разговарало се о системским археолошким истраживањима и редослиједу обнове манастирског комплекса у шта се укључио и Републички завод за заштиту споменика културе Србије.

ЗАВОД ОБНОВА МУЗЕЈ МАНАСТИР ПАПРАЋА ЈУБИЛЕЈ МУЗЕЈ ЕПАРХИЈЕ ЗВОРНИЧКО ТУЗЛАНСКЕ