ДОБОЈ: ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТИО ГРАДСКУ УПРАВУ (ВИДЕО)

У Барама ће бити изграђен храм посвећен Часним веригама апостола Петра

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије најавио је да ће у добојском приградском насељу Баре бити изграђен нови храм посвећен Часним веригама апостола Петра.

Оно што је занимљиво је да ће црква бити грађена у насељу у којем је одрастао добојски градоначелник, а биће посвећена Часним веригама Светог апостола Петра, а то је иначе слава коју славе први човјек града као и Преосвећени Епископ Фотије.

"Прва црква у нашој епархији која ће бити посвећена том празнику, дивном, великом празнику. Дакле, заједнички пројекти ће донети резултате. Град Добој је велики град, велики духовни центар, овде имамо наш епархијски двор. Биће пуно посла који треба да урадимо и преко тих послова ћемо ми бити препознати, да ли смо причали празне приче или смо говорили нешто што има своју суштину", рекао је епископ Фотије.

Владика Фотије је, након јучерашњег састанка са представницима Градске управе у Добоју, рекао новинарима да је са градоначелником Борисом Јеринићем разговарао о активностима да се оживе манастири у Подновљу и Ритешићу, као и другим активностима за потребе верујућег народа.

Он је указао на досадашњу добру сарадњу са Јеринићем, која је, између осталог резултирала и обновом Владичанског дома у овом граду, с циљем да буде на услузи њеним грађанима организовањем културних дешавања.

Његово Преосвештенство је најавио могућности да Добој у наредним периоду посјети и Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије.

Градоначелник Добоја Борис Јеринић указао је на досадашњу добру праксу сарадње Епархије зворничко-тузланске са градом у реализацији бројних пројеката за потребе вјерујућег народа.

Јеринић је изјавио да је то нови почетак за мјесну заједницу Баре.

"Има потреба и интересовања грађана да заједнички с Епархијом направимо храм који ће служити мјештанима МЗ Баре", каже Јеринић.

Извор: Епархија зворничко-тузланска према агенцијама

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПОСЈЕТЕ ДОБОЈ ГРАДСКА УПРАВА ГРАДОНАЧЕЛНИК БОРИС ЈЕРИНИЋ ЧАСНЕ ВЕРИГЕ АПОСТОЛА ПЕТРА