„ОД ОГЊЕНИХ ЈЕЗИКА РОЂЕНА “ – Срећан рођендан Цркве Христове

Празник рођења Цркве Христове је увијек прилика да се подсјетимо и уживамо у стиховима које је написао Његово Преосвештенство  Епископ зворничко-тузлански г. Фотије.

Пјесма се први пут појавила 2019. године када је отпјевао, тада протођакон, Богдан Стјепановић.

​Све је снимио Срђан Бојић у свом студију у Бијељини где урађен и микс, мастеринг и аранжман.

Подсјетимо, албум са 11 пјесама Епископа Фотија недавно је објављен на водећим музичким стриминг платформама као што су Spotify, Apple Music, Deezer и другим.

Албум “Васкрсења дан” отвара пјесма “Од огњених језика рођена”, даље слушамо ништа мање популарну “Православље” и тако све до „Срби светитељи” која затвара албум.

Све текстове је написао Преосвећени владика Фотије. Пјесме је отпјевао свештеник Богдан Стјепановић, који је добар дио пјесама и компоновао заједно са Срђаном Бојићем у чијем студију у Бијељини је албум сниман. Пјесму „Срби светитељи” је компоновала и отпјевала Наталија Ђурић са својим хором „Свети краљ Владислав” из Дворова.

Препоручујемо да пјесме „тражите” (нпр. на Спотифају) куцајући кључну ријеч „Епископ Фотије” ћирилицом.

Уколико желите да добијате обавјештење када се појави нова пјесма, кликните на дугме „прати” или follow, add и сл.

Све пјесме, албуми, извођачи и плејлисте унутар Spotify могу се подијелити на другим друштвеним мрежама (Facebook, Messenger, Twitter, Telegram…), а подржано је и дијељење помоћу линкова, који ће ваше пријатеље одвести у Spotify web player.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ПЈЕСМЕ ОД ОГЊЕНИХ ЈЕЗИКА РОЂЕНА