ДР ШУШАК : ПРОБЛЕМ МОЖДАНЕ СМРТИ И МОГУЋЕ ЗАБЛУДЕ У СТАВУ ПРЕМА ДОНОРСТВУ ОРГАНА

По благослову Његовог Преосвештенства Епископа зворничко-тузланског  Господина Г. Фотија, у Теслићу је одржано предавање на тему „Метафизика мождане смрти“.

Предавање је одржано у петак 31. маја т.г. у великој сали зграде СПКД „Просвјета“ Теслић у Теслићу, а у организацији Мисијског фонда Епархије зворничко-тузланске и СПКД „Просвјета“ Теслић.

Ово је прво предавање у оквиру циклуса предавања под заједничким именом „Агапе“ који се одржава у поводу 800-те годишњице самосталности СПЦ. Текући циклус има за циљ да укаже на проблеме и изазове савременог живота које Црква треба рјешавати у духу светоотачког предања и јеванђелског учења.

Предавач, проф. др Стаменко Шушак покушао је да разјасни проблем мождане смрти те указао на могућност заблуде у ставу према донорству органа. Изнесеним чињеницама, објашњењима и промишљањима, како са теолошке и медицинске стране, тако и са аспекта философије, одушевио је присутну публику која је обрадована новим сазнањима затаражила поновни сусрет и ново предавање професора Шушка.

Архијерејски намјесник теслићки
Протојереј-ставрофор Миладин М. Вуковић