Акција даривања крви у Пелагићеву

Црквена општина Пелагићево, Црвени крст и Коло Српских Сестара света Петка Трнова  организовали су акцију добровољног давања крви. Све у духу Светог Саве , у чији је спомен је ова акција и организована, а у сврху помоћи својим ближњима. Акцију је подржао велики број парохијана, а веома је битно нагласити да је велики број од њих данас по први пут даривало крв. По ријечима медицинског особља ово је до сада највећа акција даривања крви која је спроведена у Општини Пелагићево, што је још један доказ да народ слуша и вјерује гласу своје  Свете Цркве. Послужење свим дариваоцима крви су припремиле чланице Кола, и на тај начин, показујући да су уз свој народ и своју Цркву.
Нека би дао Господ Бог и Свети Сава да сви заједно у светосавској слози помажемо једни другима, и на тај начин исказујумо  љубав према ближњим по ријечима Христовим:  ''Нову вам заповијест дајем да љубите један другога, као што ја вас љубих, да се и ви љубите међу собом.'' ( ЈН 13,34).
Протојереј-ставрофор
Миодраг  Д.  Каиновић