Брод: Доброчинство на дјелу

Поводом наступајућих Божићних празника у организацији Црквене општине Брод, организована је посјета сиромашним, болесним и вишечланим породицама. Овом приликом у парохији другој бродској на челу са протојереј-ставрофором Јовом Бановићем обрадовали смо 20 породица са божићном печеницом те искористили прилику да разговарамо о потребама и проблемима ових породица са намјером да изнађемо добра и корисна рјешења.
Честитајући им овај празник те наступајућу Нову годину искрено молећи новорођеног Богомладенца Христа да их оснажи и да им подари духовне и физичке снаге у новом љету Господњем.
У исто вријеме, такође у организацији старјешине храма протојереја-ставрофора Јове Бановића, а на иницијативу г. Боре Ђекића из Брода, организована је добротворна акција једнократне новчане помоћи студентима из Брода који потичу из породица погинулих бораца, војних инвалида и вишечланих породица.
Овом приликом наш велики приложник и добротвор г. Боро Ђекић је даривао 20 студената, а сваки од њих је добио новчани дар у износу од 100 км.
Вриједно је спомена  да је г. Боро Ђекић велики приложник наше Свете Цркве, члан црквеног одбора Ц.О. Брод и члан Епархијског савјета наше епархије.
Овом приликом му се захваљујемо на овом доброчинству и Богоугодном дјелу које није први пут учинио, желећи му срећу и добро здравље те да га Богомладенац Христос дуго поживи.
Такође, захваљујемо се свим људима добре воље који су учествовали у овој добротворној акцији са радосним поздравом:
МИР БОЖИЈИ - ХРИСТОС СЕ РОДИ!