Света архијерејска Литургија у Доњем Брезику

У недјељу 25. по Духовима, 18.11.2018. године, када наша света православна црква прославља Преподобномученике Галактиона и Епистима, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму Христа Спаситеља у Доњем Брезику.

На Литургији, којој је присуствовало мноштво вјерног народа, како парохија доњобрезичких, тако и читавог Брчко Дистрикта, Епископу Фотију су саслуживали протојереј-ставрофор Славко Максимовић, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Саво Тодоровић, привремени парох парохије друге доњобрезичке, протојереј Вујадин Станишић, привремени парох парохије прве доњобрезичке, јереј Милорад Зарић, протођакон Богдан Стјепановић и протођакон Жељко Секулић, парохијски ђакон при храму Вазнесења Господњег у Доњем Брезику.

Данас  је Црква у Доњем Брезику, осим велике духовне радости због посјете свога Архијереја, посебно благодарна јер је Епископ Фотије, на малом входу, одликовао правом ношења напрсног крста, достојног протојереја Вујадина Станишића и поучио га да му дато признање буде мотив за још већи и приљежнији рад на Њиви Господњој.

По завршетку Литургије, Епископ Фотије је још једном честитао протојереју-ставрофору Вујадину Станишићу на овом високом одликовању, а у својој пригодној бесједи истакао да је сваки човјек дужан да љуби ближње своје, те да будемо хумани према свим људима поучивши се примјером милостивог Самарјанина о коме смо чули у прочитаном Јеванђељу.

На самом крају прота Вујадин, старјешина храм Христа Спаситеља у Доњем Брезику, захвалио се Епископу Фотију на указаној части и одликовању, истакавши да је ово награда и вјерном народу који долази у овај свети храм, градећи својом жртвом и материјалну и живу Цркву Христову.

Иначе, у храму  Вазнесења Господњег, налазе се одежде светог краља Милутина, донесене из Бугарске (Софија) 13. новембра прошле године. Ово душекорисно дјело се збило залагањем Удружења хаџијског братства из Брчког. Приликом пресвлачења светитеља које се врши сваке године, одежде су донесене на духовно укрепљење вјерног народа.

СВЕТИ КРАЉ МИЛУТИН ДОЊИ БРЕЗИК ЧИН