Епископ Фотије служио Литургију и освештао нову зграду општине у Пелагићеву

На дан Светих мученица Вере, Наде и Љубави и мајке им Софије, Епископ Фотије је служио прву архијерејску Литургију у храму Светог пророка Илије у Пелагићеву.

Са Епископом су служили протојереј-ставрофор Драган Каиновић, пензионисани свештеник дервентски, протојереј-ставрофор Драган Ћирковић, архијерејски намјесник брчански,  протојереј-ставрофор Драган Тодоровић, свештеник обудовачки и протојереј  Никола Лукић, свештеник поребрички.

За вријеме Литургије су причешћена дјечица из наше основне школе, који су појали Литургију и  духовне пјесме са својом наставницом музичког образовања Зорицом Митровић на одушевљење Епископа који их је за њихов труд похвалио .

У току Литургије Епископ је освештао три нова позлаћена крста, која ће красити храм у Пелагићеву, а чију позлату су приложили Лазо Андрић, Ђорђа Новаковић и Перо Пелагић.

После свете Литургије Епископ је освештао новосаграђени административни центар Општине Пелагићево.

У свом обраћању Епископ је истакао задовољство због  сарадње Општине Пелагићево и Цркве, поредећи то са временом Немањића, када су Црква и Држава заједно водиле бригу о народу.

"Ми се трудимо да Црква буде присутна у нашем друштву, да се сви објекти освећују, благосиљају и на тај ће начин људи који буду радили у овој општини бити благословени, да не буде терета и свађе у овој кући, него да влада хармонија и хришћанска љубав", нагласио је Епископ Фотије.

Такође, Епископ Фотије је истакао и прегалачки рад начелника Општине Симе Стакића, а све за добробит мјештана Општине Пелагићево.

Протојереј-ставрофор Миодраг  Д.  Каиновић
парох прве парохије горњожабарске у Пелагићеву

Видео прилог РТРС-а је овдје