Велики црквено-народни сабор на Озрену

Манастир Светог оца Николаја на Озрену обиљежио је крсну славу Успење Пресвете Богородице у присуству великог броја вјерника.

У навечерје празника (27. августа) служено је празнично вечерње са петохљебницом.

На дан празника Свету архијерејску Литургију служио је Епископ зворничко-тузлански г. Фотије са свештенством, а након Литургије Литија је прошла око цркве.

Епископ Фотије је нагласио у својој бесједи да "Данас празнујемо Други Васкрс, по речима Светог аве Јустина Поповића, јер је Пресвета Богородица трећег дана, после свога уснућа, узнесена на небеса. Зато је овај празник и праслика свеопштег Васкрсења.

"Православна вера је вера која нас учи љубави према Богу и ближњима и будимо поносни на њу,али немојмо се гордити, него да будемо православни по своме животу. У свакодневном животу, православан је онај који види немоћног на улици и помогне му, чак и некоме ко није његове вере.'' - истакао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Након Литургије и Литије, припремљена је славска трпеза.

Великогоспојинске свечаности биће настављене народним весељем.

УСПЕЊЕ ПРЕСВЕТЕ БОГОРОДИЦЕ ВЕЛИКА ГОСПОЈИНА МАНАСТИР ОЗРЕН АРХИМАНДРИТ ГАВРИЛО