ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НА ЦВИЈЕТИ СЛУЖИО И ОСВЕШТАО ФРЕСКЕ У БУЛЕТИЋУ

Фото: Епархија зворничко-тузланска
На празник Цвијети - Улазак Господа нашег Исуса Христа у Јерусалим, Његово Преосвештенство епископ зворничко - тузлански г. Фотије началствовао је светим евхаристијским сабрањем у храму свете великомученице Марине у Булетићу код Теслића.

Ова очинска посјета првојерарха наше епархије Булетићу од великог је значаја за парохијане булетићке, јер по ријечима добродошлице које је упутио протојереј Милош Јовић, у ове дане када се спремамо за најрадоснији хришћански празник Васкрсења Господњег, ваља нам проживјети и дане Страсне седмице који су у знаку трпљења и страдања те мир и благослове које доноси Преосвећени владика Фотије управиће вјерни народ на прави пут ка Васкрсу.

По уласку у храм који био испуњен до последњег мјеста и загријан љубављу вјерника отпочело је данашње молитвено сабрање у славу Божију.

У току Литургије, на малом входу, Преосвећени владика Фотије је наградио свештеника Милоша чином протојереја, за предан рад на Њиви Господњој већ 15 година колико је душеводитељ народа ове парохије.

Након заамвоне молитве освештане су и фреске у овом храму које су рад фрескописца мр Гојка Ристановића из Београда.

Као продужетак молитвеног сабрања уприличена је и трпеза љубави за све присутне, на којој су вјерници имали прилику да чују још поука Владике Фотија и како сами рекоше "Већи, јачи и снажнији смо отишли, него што смо дошли, када чусмо Ваше ријечи Преосвећени Владико".

ВАСКРШЊИ ПОСТ ЦВЕТИ БУЛЕТИЋ ОСВЕЋЕЊЕ ЧИН