СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У ШЕТИЋИМА

У недељу 11. по Духовима Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је свету архијерејску Литургију у храму посвећеном Светом пророку Илији у Шетићима, општина Зворник.

Домаћин, јереј Илија Пантић, заједно са својим парохијанима дочекао је Епископа Фотија пожелившу му срдачну добродошлицу и замоливши га да се помоли за њих.

У току Свете Литургије, рукоположен је у свештени чин ђакона вјероучитељ Бошко Максимовић.

Радујем се да сам данас овде у Шетићима. Да смо заједно били на Литургији, помолили се за добро нашега народа и оних који служе нашој светој Цркви.

Желим да честитам рукоположење у свештени чин ђакона, оцу Бошку. Он се кроз рукоположење придружио нама, да се боримо заједно у Епархији зворничко-тузланској служећи Богу и народу. То је призив свакога свештенослужитеља, од ђакона до највиших чинова. Да будемо христолики и да Христово дело вршимо у наше време у које нас је Бог поставио.

...Да будемо достојни времена у коме јесмо. У времену тешком и распетом, а ко зна каква нас све искушења чекају. Нећемо моћи све то издржати ако не будемо јеванђељски људи – вере, подвига, трпљења,смирења. Људи који су спремни да опросте, као што Бог опрашта нама. Чули смо из данашњег Јеванђеља како нам Господ непрестано опрашта. Опрашта нам дуг од ''десет хиљада таланата'' – што значи  - све наше грехе, а ми нисмо спремни другом ни ''100 динара'' да опростимо – тј. – ни најмању ситницу, ако се огрешио о нас. Ако будемо такви, онда нећемо бити достојни милости Божије, то нам је порука данашњег Јеванђеља – рекао је Епископ Фотије у својој бесједи.

Информативна служба ЕЗТ

РУКОПОЛОЖЕЊЕ РУКОПОЛОЖЕЊЕ ЂАКОН ШЕТИЋИ ЗВОРНИК ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА