ЕПИСКОП ФОТИЈЕ НАЈАВИО ИЗГРАДЊУ ХРАМА СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА

У сриједу, 22. маја 2019. године, на празник Преноса моштију Светог Николаја Мирликијског Чудотворца, свечано је прослављена храмовна слава манастира посвећеног Светом оцу Николају у етно селу ''Станишићи'' у Бијељини. Тим поводом евхаристијским сабрањем началствовали су Преосвећени Епископи: Лонгин новограчаничко-средњозападноамерички и Фотије зворничко-тузлански.

Богослужења

БИЈЕЉИНА: ПОМЕН ПОСТРАДАЛИМ БОРЦИМА ВРС - ЗАХВАЉУЈУЋИ ЊИМА ЖИВИМО СЛОБОДНО (ВИДЕО)

У Бијељини обиљежен Дан ВРС и служен помен погинулима за Републику Српску.

Богослужења

ПРАЗНИЧНО ВЕЧЕРЊЕ УОЧИ СВЕТОГ ВАСИЛИЈА ОСТРОШКОГ (ВИДЕО)

На дан Светог Василија Острошког света Литургија почиње у 9.30 ч.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПОМЕН МАЈЕВИЧКИМ ЈУНАЦИМА

Епископ Фотије служио је јуче на крсну славу општине Лопаре - Ђурђевдан помен за 242 погинула борца Војске Републике Српске са мајевичког краја који су страдали у последњем Одбрамбено-отаџбинском рату.

ОБИЉЕЖЕНА КРСНА СЛАВА ОПШТИНЕ ЛОПАРЕ

ВЛАДИКА ФОТИЈЕ НАЈАВИО ГРАДЊУ ЗАВЈЕТНОГ ХРАМА КОД БИЈЕЉИНЕ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: АКО НЕ ЖИВИМО ВЕЧНО СВЕ ДРУГО ЈЕ МАЛО И ПРОЛАЗНО

Многе религије и философска учења, будизам, хиндуизам, ислам и друге, покушавале су да реше проблем смрти, али оно што је јединствено за хришћанство, и конкретно православље, јесте победа над смрћу и васкрсење свих. То је у темељу наше Цркве. Ако Христос не уста, каже апостол Павле, узалуд је вера наша.​