ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СИЛА БОЖИЈА СЕ У НЕМОЋИ ПОКАЗУЈЕ

Света архијерејска Литургија у манастиру Папраћа
У Недјељу Раслабљеног, 10. маја 2020. године Господње, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је Свету архијерејску Литургију у храму Благовештења у средњевјековној Немањићкој задужбини манастира Папраћа.

Преосвећеног Епископа дочекао је Високопреподобни архимандрит Николај (Јовић) настојатељ ове свете обитељи, који је и саслуживао Преосвећеном Епископу око свете трпезе заједно са протојерејем-ставрофором Стевом Јовићем, архијерејским намјесником тузланским и протођаконом Славољубом Милошевићем.

У својој бесједи, Епископ Фотије је пожелео срећан и благословен празник манастирском братству и вјерном народу, истакавши да се сила Божија у немоћи показује чему смо сведоци знајући причу из данашњег Јеванђеља.

Часни оци, драга браћо и сестре дозволите ми да вас поздравим овде у нашој светој обитељи папраћкој. Нисам могао да дођем на празник Благовести  због ситуације у вези са корона вирусом и невоље велике која нас је све задесила. Али, ево, првом приликом после тога сам дошао да будемо заједно и да се Богу помолимо, и светитељима и угодницима Његовим, за добро наше, нашега народа, ове свете обитељи, свих благочестивих и благородних људи, као и свих оних који су добре воље.

Недеља раслабљеног и празник Спаљивања моштију Светог Саве су велики празници и велика духовна утеха нашем народу. Пример и прилика да будемо постојани у вери и спремни борити се са земаљским искушењима која долазе и која ће вероватно све више да наилазе. Да бисмо све то претрпели потребна нам је благодат Божија, као и молитва, пост, хришћанске врлине и подвизи да бисмо изашли као победници у славу Божију.

Послушајте аудио запис целе беседе Епископа Фотија:

Можда вас занима: МАНАСТИР ПАПРАЋА - МЈЕСТО СПАСА И УТЈЕХЕ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА МАНАСТИР ПАПРАЋА НЕДЕЉА РАСЛАБЉЕНОГ СПАЉИВАЊЕ МОШТИЈУ СВЕТОГ САВЕ КОРОНА ВИРУС COVID19