ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: ВАСКРС ЈЕ СУШТИНА СВИХ НАС, СУШТИНА НАШЕ ВЈЕРЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански господин Фотије служио је јутрос , уз саслужење свештенства Епархије, свету Литургију поводом најрадоснијег православног празника Васкрса поручивши да је Васкрс суштина свих нас, суштина православне вјере.

Литургију поводом најрадоснијег празника, празника побједе добра над злом, живота над смрћу, празника радости Владика је служио у Саборном храму Пресвете Богородице у Бијељини пред око 50-ак вјерника.

"Васкрс је суштина наше вјере и добро је да нас је дошло да и ове године славимо“, рекао је Владика зворничко-тузлански обраћајући се вјерујућем народу.

Владика Фотије је изразио наду и увјерење да ће наредне године Васкрс бити прослављан као и претходних, у храмовима препуним вјерног народа.

„Вирус нас прогања, затворени смо у својим домовима, али превазићи ћемо  ово како би наше цркве поново биле пуне“, рекао је Владика Фотије.

У току литургије Владика је вјерницима прочитао и посланицу патријарха СПЦ Иринеја.

Након литургије вјерници су приступили светој тајни Причешћа, након чега  су се упутили кућама гдје ће, по обичају,  са својим породицама обиљежити и славити најрадоснији православни празник.

​Извор: СРНА

COVID19 КОРОНА ВИРУС ПАНДЕМИЈА ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ИНТЕРВЈУ ВАСКРС БИЈЕЉИНА САБОРНА ЦРКВА