СВЕТА АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА И РУКОПОЛОЖЕЊЕ У КЛАДАРИМА

У току свете Литургије Епископ Фотије је рукоположио у свештени чин ђакона дипломираног теолога Павла Алексића из Теслића.
У суботу 21. септембра у Кладарима код Добоја светом архијерејском Литургијом је прослављена храмовна слава празник Рођења Пресвете Богородице – Мала Госпојина и том приликом извршено је освећење звона за овај свети храм.

Првопастира Епархије зворничко-тузланске Господина Фотија дочекао је парох кладарски, протојереј-ставрофор Жарко Милашиновић заблагодаривши Владици на канонској посјети овој парохији и овоме светоме храму.

Свето Евхаристијско сабрање је предводио Епископ Фотије, а саслуживали су архијерејски намјеник добојски, протојереј-ставрофор Мирко Николић, протојереј-ставрофор Раденко Тодоровић, протонамјесник Жељко Анђелић, јереј Чедо Јокић и протођакон Богдан Стјепановић.

Светим Тајнама Тијела и Крви Христове приступио је и присајединио се већи број сабраних, а након Светог Причешћаи Свете Литургије услиједио је трократни опход око храма након чега је Епископ освештао и пререзао славски колач.

Епископском граматом  за несебичну помоћ цркви у Кладарима одликовани су Милодраг и Јованка Рекановић из Опсина који су даровали велико звоно и који су кумови овогодишње славе, као и господин Споменко Остојић из Опсина који је даровао друго звоно за овај свети храм.

За кума следеће године изабран је Жељко Ђуричић из Кладара.

Након славског обреда услиједила је трпеза љубави.