ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: КТИТОРИ НЕМАЊИЋИ КАО ПРИМЕР ДАНАШЊИМ НАРОДНИМ ВОЂАМА

АРХИЈЕРЕЈСКА ЛИТУРГИЈА У МАНАСТИРУ ПАПРАЋА ПОВОДОМ ХРАМОВНЕ СЛАВЕ

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: НАШ ПУТ ЈЕ КРСТОВАСКРСНИ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије служио је данас свету архијерејску Литургију у Манастиру Часног Крста у Сувом Пољу код Бијељине.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО КРСТ И СЛУЖИО ПОМЕН У СИЈЕКОВЦУ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин г. Фотије истакао је да је прије 29 година рат почео у Сијековцу, мирном мјесту које су многи звали “Мали Париз”, гдје су Срби доживјели трагичну судбину од дојучерашњих комшија, пријатеља Хрвата, њихових оружаних снага и паравојних муслиманско-хрватских формација.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО НОВА ЗВОНА У МЕЂАШИМА

Његово преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије служио је јутрос у Теодорову суботу, 20. марта, Свету архијерејску литургију у Међашима код Бијељине.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ: СРБИ СУ ВЕЛИКИ НАРОД КОЈИ ДАЈЕ ВЕЛИКЕ ЉУДЕ

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије поручио је на Божићном уранку у Саборном храму у Бијељини да су Срби велики народ који даје велике људе и пожелио да сви српски православни градови буду Богом благословени и да иду путем добра, мира, напретка и љубави Божије.

ЕПИСКОП ФОТИЈЕ СЛУЖИО ПОМЕН ПАТРИЈАРХУ СРПСКОМ ИРИНЕЈУ

У четвртак, 24. децембра 2020. године, на дан Преподобног Данила Столпника, Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански г. Фотије посјетио је гроб блаженопочившег патријарха Иринеја у крипти храма Светог Саве на Врачару и том приликом служио помен.

БОЛНИЦА "СВЕТИ ВРАЧЕВИ" СКРОМНО, УЗ ПОШТОВАЊЕ МЈЕРА, ОБИЉЕЖИЛА СЛАВУ

ЈЗУ Болница "Свети Врачеви" у Бијељини обиљежила је данас крсну славу Свете мученике Козму и Дамјана.

Страна 19 од 37