ЕПИСКОП ФОТИЈЕ ОСВЕШТАО КАПЕЛУ НА ГРОБЉУ У НОВИМ ДВОРОВИМА

Његово Преосвештенство Епископ зворничко-тузлански Господин Фотије, на дан успомене на Свете апостоле Карпа и Алфеја, освештао је капелу на гробљу у Новим Дворовима посвећену Светом апостолу и јеванђелисти Марку.

Фото: Љубомир Самарџић
Благодаћу и милошћу Пресвете Тројице, парохија новодворовска богатија је за још један освештани храм – капелу.

Преосвећеног владику, са свештенством и вјерним народом, дочекао је протојереј Ненад Ђурић, ријечима: "Благословен је онај који долази у име Господње", изразивши добродошлицу у име свих парохијана новодводовске парохије.

По свечаном дочеку Епископа, услиједила је архијерејска Литургија. Преосвећеном владици саслуживали су: протојереј-ставрофор Драгомир Лазаревић, протојереј Јован Ивановић, протођакон Славољуб Милошевић и ђакон Велислав Мишура.

Овом духовном догађају присуствовао је велики број вјерног народа и свештенослужитеља.

За кума капеле проглашен је господин Миленко Зупур из Дворова кога је Преосвећени владика Фотије данас одликовао орденом Светог краља Драгутина – преподобног Теоктиста за велики и стални труд око своје свете Цркве, док је господин Зупур, у знак захвалности, уручио Епископу Фотију на дар владичански штап.

Током трпезе љубави, која је уприличена па завршетку свечаности, присутнима се обратио протојереј Јован Ивановић, захваливши Његовом Преосвештенству на канонској посјети, молитвама и поуци. Том приликом, Епископу Фотију је уручен поклон мало одјејаније, у име Црквеног одбора, надлежних свештеника и парохијана.

Током обраћања отац Јован се захвалио и куму капеле господину Миленку Зупуру и његовој породици и честитао на одликовању, а потом је упутио и неколико ријечи захвалности, новопредстављеном у Господу, протонамјеснику Жарку Лазаревићу на свему што је урадио као парох новодворовски, рекавши да ће отац Жарко остати упамћен као добри пастир у срцима свих својих парохијана.

Епископ је на дан освећења капеле одржао и мали помен над гробом оца Жарка.

За покој душе оца Жарка Лазаревића господин Борислав Врљеш из Београда, господин Војислав Дојчиновић из Пријепоља и господин Миленко Зупур из Дворова даровали су прелијепи иконостас са иконама, који краси капелу Светог апостола Марка.

Свечаности је присуствовао господин Мићо Мићић, Градоначелник Бијељине, као и господин Славиша Марковић, предсједник Скупштине Града Бијељине.

Гуслар Вукан Ђука из Дворова

ОСВЕЋЕЊЕ ЕПИСКОП ФОТИЈЕ БОГОСЛУЖЕЊА НОВИ ДВОРОВИ ОРДЕН МИЋО МИЋИЋ